Jdi na obsah Jdi na menu
 


Forum je latinského původu a je synonymem pro místo, kde se střetávají lidé a jejich názory. Ocením vaše názory na jednotlivé díly ságy, i vaše připomínky k obsahu tohoto webu. Napište mi, co se vám líbí a co byste chtěli rozšířit. Samozřejmě se neostýchejte zmínit i to, co se nepovedlo. Určitě mi dejte vědět, pokud narazíte na nějakou nejasnost nebo rozpor. Jednotlivé rubriky webu zveřejňuji průběžně již od roku 2014 a jejich rozsah je již takový, že přesáhl mé možnosti je průběžně aktualizovat. Jakákoliv zpětná vazba mi tedy pomůže tento web zlepšovat a zpřesňovat. Bude-li to v mých možnostech, rád všechny připomínky časem zapracuji. Vaše komentáře zůstanou tak, jak je napíšete s výjimkou těch, které nebudou v souladu s elementární slušností a českými zákony.

Message for foreign visitors to my website. I would like to ask you to sign your comments with a nickname or first name. I don't like chatting with someone who has no name. I'm sorry, but I will not respond to anonymous posts.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jaromir - 5 kniha dočtena

Čau,

tak jsem dočetl Zvol si život a jsem příjemně překvapen , série se mi líbí čím dál víc. Z více méně jednoduchého poutavého příběhu v Poutníkovi se nám to perfektně zamotává, částečně rozmotává a já jako čtenář hltám knihu, abych zjistil jak to vlastně bude.
Protože to již bylo pár let co jsem to čet, znovu jsem si přečtl všech 5 dílů a tak bych v tom poutníkovi asi nic podstatného neměnil. Max. mapu blízkého jihu bych protáhnul na sever až k Dorminaru a označení města bych přidal i název Bílé město ( jako to bylo ve starých mapách s českými názvy u německých měst), to mě asi kdysi mátlo.
Musím, ale ještě jednou zopakovat , že tahle série na rozdíl od ostatních ( např. Stín krkavce, Kronika netesaného trůnu, atd.) se s dalšími díly stává poutavější a nemám problém se nutit to dočíst

Jan Dobšenský - Re: 5 kniha dočtena

Jaromíre, děkuji za připomínky. Určitě je v plánu přepracování mapy Dálného jihu, kterou rozšířím. Co se týče Blízkého jihu zauvažuji o tvém návrhu, ale proti mluví pracnost, protože ta změna znamená úplně novou mapu. K plánu Dôrminaru bych chtěl podotknout, že v legendě název Bílé město je, sice drobnějším písmem, ale je to tam :).
V případě Poutníka se změny budou týkat především formy. Přece jen je to prvotina a nejsem s ní po formální stránce spokojen. Děj nějak zásadně měnit nechci, pokud si to čtenáři nevyžádají :). Zatím jsou v na světě +3 kapitoly, kde se čtenář více dozví o Beregirovi a jeho pohnutkách, jak to bylo s Darren a kde se v příběhu vlastně vzal Segestir. Abych nezapomněl, děkuji i za to porovnání s A.Ryanem a B.Staveleyem. To samozřejmě potěšilo :). Ale raději zůstanu nohama na zemi, do konce ságy mne ještě čeká hodně práce :).

lotrinka - A bude 3. díl? Doufám, moc doufám, že brzy..

Já jsem asi nezbeda, ale četla jsem oba díly bez přípravy a bez potíží si pamatuji. Co mě na knize nejvíce nadchlo: několik dějových linií a barvy. Jakmile jsem se začetla do kapitoly a příběh se rozvinul, hups, začal příběh další úžasné bytosti. Zvědavě jsem četla a hups, další postava.. už jsem to nečekala, pohlcená dalšími řádky a hle, příběh se vrátil k některé z jejích postav. Bylo to TAK napínavé, že jsem nemohla přestat číst za kapitolou, neboť již první odstavce další kapitoly mně silně udržely ve střehu. Příběh je plastický, je barevný, je cizokrajný, je lehce technický, je fantazy a zcela a bezvýhradně čtivý. Díky moc za tak fantastické čtení. Nemohu se dočkat pokračování.

Jan Dobšensky - Re: A bude 3. díl? Doufám, moc doufám, že brzy..

Pokračování bych chtěl nabídnout do konce roku. V tištěné formě to bude druhá kniha v elektronické podobě opět rozdělená do 3. a 4. části. Jinak díky za povzbuzující komentář. Pomáhá to, když se práce zadrhne, s čímž se zrovna potýkám :)

lotrinka - a já již doufám v pátý díl

přeji pěkný den, už po několikáté jsem přečetla čtvrtý díl Údolím stínů a nedočkavě čekám na pokračování. Myslím že tato sága nemá v české kotlině obdoby a pro čtenáře je velmi přitažlivá a čtivá. Tedy pro mne rozhodně je. Pečlivě sleduji osudy všech postav a zamotané mi to nepřijde, snad jen trochu osudové - předurčené jak to ve správné fantazy bývá. Přeji autorovi lehké pero a spoustu nápadů. Těším se.

Jan Dobšenský - Re: a já již doufám v pátý díl

Děkuji za hezký komentář. Pátý díl je dopsaný, původně měl jít na veřejnost v červnu, ale zdrželo se to díky pracovnímu vytížení mému i mých spolupracovníků. Druhý termín - pevný a definitivní :) je září.
P.S. pokud by ses se mnou spojila přes mail, třeba bych měl návrh. Hledám beta-čtenáře :)

Jiří Černý - Díl druhý

Je to trošku zamotané, ale fanoušci si to užijí... Druhý díl, kniha třetí a čtvrtá = Psanec a Údolím stínů. Upřímně jsem věřil tomu, že se pokračování vyrovná prvnímu dílu, ale pokračování je ještě lepší. Opět jsem dostal kvalitní příběh a do posledního detailu propracovaný svět. Asi to známe všichni, že na začátku knihy, zvlášť pokud je objemná, si přejeme, aby jsme byli už alespoň v polovině. Tady jsem si od poloviny přál, aby neskončila! Doufám, že dalších pokračování bude přibývat, protože svět Jana Dobšenského je fantastický a návykový! Děkuji Honzo!!!

Sarkas - Woouuuuu

Děkuji. Nádherné čtení. Ještě jednou děkuji, tyto knihy se vyhouply v mém pomyslném žebříčku do top desítky. Těším se na pokračování.

Jan Dobšensky - Re: Woouuuuu

Potěšení na mé straně a já děkuji za komentář. Mohu se zeptat? Ty jsi četl e-booky nebo máš knihy?

Sarkas - Re: Re: Woouuuuu

Koupil jsem e-boky. Obecně jsem přešel na E-knihy, protože je to pohodlnější při čtení v noci, můžu si to vzít všude sebou a dostanu se i ke knihám, kterých bych si pravděpodobně v knihkupectví nevšiml ( doma u internetu je přece jen více času a klid na vybírání) a o rozdílné ceně knihy se snad ani nemusíme bavit. Samozřejmě mě zase chybí ta vůně nové knížky, ta se bohužel naprogramovat nedá ( zatím ).

Jan Dobšensky - Re: Re: Re: Woouuuuu

Díky za odpověď. Zajímají mě názory nejen na příběh jako takový, ale i na jeho grafické provedení, ilustrace, mapy atd. Jak hodnotíš třeba tento web? Pomůže to při orientaci? Je něco co v něm chybí a co bys uvítal?

Sarkas - Re: Re: Re: Re: Woouuuuu

Ahoj, můj názor máš v e-mailu.

Marek - Už se těším na 2.díl

Dnes jsem dočetl Poutníka a musím říct,že mě kniha naprosto uchvátila. Jsem trochu snílek a docela živě si představuji, jak to v Abarhilově světě vypadá. Líbí se mi, jak autor rozehrál několik dějových linií a jsem už teď zvědavý, jak se osudy jednotlivých postav budou dál vyvíjet. Problém se spousty jmen jsem neměl, ten asi nastane, až vyjde 2.díl a já si už vše nebudu podrobně pamatovat, tak jak nyní.
No co, kdyžtak si Poutníka před druhým dílem přečtu znovu :-)

Jan Dobšensky - Re: Už se těším na 2.díl

Marku, v tom případě jsme snílci dva, já se u toho taky báječně bavím. 2.díl vyjde do konce tohoto roku, takže do té doby děj jistě nezapomeneš :-). Konečně střípky toho co bude dál najdeš v klubových příspěvcích :-).

Josef - Databáze knih

:-) :-) :-)
Tak právě začínám. Na Databázi knih to znají http://www.databazeknih.cz/knihy/yorr-n-1-yorr-n-poutnik-260466

Jan Dobšensky - Re: Databáze knih

To jsem netušil, takže díky za upozornění a přeji příjemné počtení.

Josef - Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji - a zdá se mi to hodně lákavé. Sice mám laťku v literatuře fantasy vysoko - ale tady cítím něco ve vzduchu. Koupím a dám určitě vědět - moc nám oběma držím palce (hlavně Vám) :-)

Jan Dobšensky - Re: Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

Děkuji za příspěvek. Omlouvám se pozdní reakci, ale po pravdě už se tady pár měsíců nic nového neobjevilo, tak jsem to nějak zapomněl kontrolovat :). Pracuji poměrně intenzivně na 2.díle a na web teď není moc času. Tak přeji ať se to líbí a za jakoukoliv připomínku budu rád, pomůže mi to vychytat nedostatky. Bohužel těch reakcí je zatím jako šafránu, i když pro každého autora je názor čtenáře to nejdůležitější. Konečně to píšu pro vás, tak se ozvěte :)

josef - Re: Re: Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

Zakoupil jsem jeko e-knihu na Palmknihách - ale snad to tolik nevadí :-)
Poutník 1 díl - není to náhodou rozdělené na dva díly?
Jinak jsem si prošel vaše stránky a i to vydá na romány :-)

Hned jak dočtu rozečtené - pouštím se do toho. A jsem opravdu pořádně navnaděný.

Mějte se krásně a určitě se po přečtení ozvu J.J.

Jan Dobšensky - Re: Re: Re: Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

Elektronická verze je skutečně rozdělená do dvou dílů na rozdíl od tištěné. Nakladateli se to zdálo v elekt. verzi na jednu knihu příliš dlouhé. Druhý díl by se měl objevit asi v březnu. Jsem zvědavý kam mě zařadíte, ale hodnocení asi nechte až dočtete celou první knihu. První půle je přece jenom "seznamovací" a děj se opravdu rozběhne až od druhé části.