Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Údolím stínů - anotace, rejstřík jmen, názvů, ukázka

article preview

Yorrân -Úobalka-udolim-stinu-300.jpgdolím stínů

Mlha a temné stíny, které doposud zakrývaly obrysy rozlehlého světa a jeho tajemné historie, se začínají pomalu trhat. Do příběhu vstupují nové postavy a tajemné artefakty, na mapě se objeví nové neznámé kraje. Čtenář bude mít možnost pohlédnout dále do dávné historie a díky tomu zjistí, že semena událostí, které v příběhu ovlivňují osudy pětice hlavních hrdinů, byla zaseta v dávné minulosti. Nyní začínají klíčit, aby v krátkém čase budoucím přinesla dlouho očekávané plody. Jaké však budou? Sladké, kyselé, či dokonce hořké? Co našim hrdinům přinesou? Kam je zavedou? Něco snad napoví už názvy dvou dalších pokračování.

 

Yorrân – Údolím stínů je čtvrté pokračování epické fantasy. Šachová partie o osud světa je rozehrána, obě strany v ní učinily první nevratné tahy a kronikáři zanesli do svých análů první vítěze a první padlé. Kdo však tuší kolik radosti či bolesti je skryto za strohými řádky starých svitků a pergamenů? Snad napoví osudy našich hrdinů?  

Abarhil dorazil na práh Králova města v němž a doufá objevit klíč ke své ztracené minulosti. Místo toužebně hledaných odpovědí se však nevědomky stále více zaplétá do pavučiny nezodpovězených otázek a nevyřešených záhad. A vypadá to, že toto bludiště má jediné vyústění - vstup do služeb toho, proti němuž ještě nedávno tak vášnivě bojoval.
Ekram Dhar se vyhřívá na výsluní přízně nogaimského královského dvora a jedné z jeho princezen. Není mu však souzeno užívat si královské přízně příliš dlouho, protože intriky, které zde rozehrál vyslanec gîvského tavora Kersam Eghyan, ovlivní nezvratně i jeho osud. Brzy zjistí, jak pošetilé jeho sny byly a jak trpce může takové na pohled lahodné ovoce chutnat. 

Parsa Goni vyráží dlouhou cestu na sever, aby našla svého nevlastního bratra a milence v jedné osobě. Ačkoliv v ní roste víra ve vlastní sílu a schopnosti, čeká ji poznání, že tam, kde chybí zkušenosti, odhodlání a víra nestačí, neboť léčky a osidla nepříznivého osudu jsou často oděna do pozlátka slávy a obdivu.

Po dlouhé přestávce se opět setkáme i s Celinorem, který strávil dlouhé měsíce v nedobrovolném vyhnanství a nyní se jen obtížně vyrovnává s domnělou ztrátou své lásky. Po návratu do Dôrminaru však zjisťuje, že ztráta původní rodiny byla jen první z mnoha ran, které ho na jeho pouti čekají. 

A tak jediný, kterému osud v tomto kole rozdal příznivé karty je tajemník tavora Kersam Eghyan, který se ocitá na dosah svého životního triumfu. Jenže život nic zadarmo nedává a o úspěch se často musí hrát vabank. A tak i Kersam nakonec balancuje na ostří nože, kde na jedné straně čeká zářivý úspěch na druhé temné - Údolí stínů.

A pokud se týče pozadí příběhu? Dozvíme se více o existenci tajemné knihy, o jejíž získání tak usiluje gîvský vyslanec. Ze starého nogaimského eposu o Ghilnoganovi se více dozvíme o ilmenturu, který se ocitne v překvapivých rukou. A zjistíme, že do Dôrminaru přijíždí sám obávaný Rômenkhôr jako temný posel hrozivé budoucnosti. A co zůstane, jsou otázky týkající se dalšího osudu našich hrdinů. Začnou již konečně chápat, jaké role jim osud v té velkolepé hře určil? Podaří se jim rozhrnout všechny závoje lží, intrik a tajemství, které jim v pochopení brání? Najdou v sobě dost síly a odvahy, aby vstoupili na osudovou cestu? Více otázek než odpovědí a času není nazbyt, protože obloha je stále temnější a přicházející bouře nevěstí nic dobrého.

Ukázku ze čtvrté knihy naleznete zde: Královo město

Pro lepší orientaci v názvech míst a jménech postav si zde můžete stáhnout v pdf formátu hlavní postavy a rejstřík názvů 1, rejstřík názvů 2rejstřík názvů 3 vytisknout si je a přiložit k Vaší čtečce :).

 
 


Poslední fotografie


Facebook


Statistiky

Online: 4
Celkem: 162105
Měsíc: 5215
Den: 196