Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. Psanec - anotace, rejstřík jmen, názvů, ukázka

article preview


obalka-psanec-300.jpgYorrân - Psanec

Mlha a temné stíny, které doposud zakrývaly obrysy rozlehlého světa a jeho tajemné historie, se začínají pomalu trhat. Do příběhu vstupují nové postavy a tajemné artefakty, na mapě se objeví nové neznámé kraje. Čtenář bude mít možnost pohlédnout dále do dávné historie a díky tomu zjistí, že semena událostí, které v příběhu ovlivňují osudy pětice hlavních hrdinů, byla zaseta v dávné minulosti. Nyní začínají klíčit, aby v krátkém čase budoucím přinesla dlouho očekávané plody. Jaké však budou? Sladké, kyselé, či dokonce hořké? Co našim hrdinům přinesou? Kam je zavedou? Něco snad napoví už názvy dvou dalších pokračování.

Yorrân - Psanec je třetí pokračování epické fantasy. Hned v úvodu budeme mít možnost nahlédnout pod pokličku nevelkého elfského království, které, jak zjistíme, je hybatelem bouře, která vyvrací z kořenů starý svět. Zatím nám však zůstane utajena příčina toho všeho. Jedno tajemství se nám však odhalit podaří. Objevíme, kdo se vlastně skrývá za tajemným titulem Rômenkhôr - Pán východu.

 A co naši hrdinové? Štěstěna se zdá obracet svou přívětivou tvář k Ekramu Dharovi, který jako vyslanec putuje do tajemného pouštního města Anshaaru. Co ho v tomto uzavřeném světě čeká a s kým se tam překvapivě setká, už se dočtete sami. Abarhila z Merélosu budeme sledovat při jeho zpáteční cestě do rodného města. On sice tuší, že jej nečeká nic příznivého, ale přesto jej i čtenáře některá jeho budoucí setkání překvapí. V tomto pokračování se znovu setkáme i s Parsou z Ghodrie, která se překvapivě objeví u své sestry s neuvěřitelným vyprávěním o tom, co v posledních měsících prožila.

Pokud se týče historie, dozví se čtenář, jak úzce jsou propojené dávné dějiny Enqaindoru, Gívy a Nogashaaru, což zachyceno ve starých eposech Ningal sin – Princeznin pláč a Pověst o jižním tažení krále Bregedôra. Díky nim se z legend a mýtů a vynoří dva magické artefakty – ilmentur a magická kniha s názvem Yôkharanâ. 

Ukázku z třetí knihy naleznete zde: Koruna království

Pro lepší orientaci v názvech míst a jménech postav si zde můžete stáhnout v pdf formátu hlavní postavy a rejstřík názvů 1, rejstřík názvů 2, rejstřík názvů 3 vytisknout si je a přiložit k Vaší čtečce :).

 
 


Poslední fotografie


Facebook


Statistiky

Online: 4
Celkem: 162118
Měsíc: 5225
Den: 199