Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. Poutník II - anotace, rejstřík jmen, názvů, ukázka

article preview

 

Yorrân - Poutník II.e-book-poutnik_2---300.jpg

V přesýpacích hodinách odměřujících trvání starého světa pomalu propadávají úzkým hrdlem osudu poslední zrnka písku. Naplňuje se čas dávno zapomenutého proroctví o rase neumírajících, která stála u zrodu Dairluré – stvořeného světa. Elfové mu vládli tři dlouhé věky, ale podle nadcházející věštby musí nyní uvolnit své místo rase lidí. Odejdou dobrovolně?

Enqaindor, nejstarší lidské království již vkročilo do druhého věku své existence. Mocné pilíře o něž se celá staletí opíralo se začínají otřásat. Ačkoliv v jeho vsích a městečkách život ještě plyne svým poklidným tempem, tak vítr změn je neúprosný a divoce obrací v Kronice času list za listem. Daleko za obzorem se rozhořívá požár, který má zvrátit směřování světa. Předpovězený Stín se vrací.

A tehdy přichází na svět oni. Jsou slabí a nevědomí, ale někde v hloubi své duše nesou mlhavý pocit předurčenosti. A osud začíná svou nemilosrdnou rukou usměrňovat jejich cestu. Nevědí jeden o druhém. Nemají ponětí o zkouškách, které jim přichystal. Netuší, že právě oni byli povoláni, aby se přicházejícímu Stínu postavili. Jaká bude jejich pouť tím nemilosrdným, matoucím světem. Obstojí?

Poutník II.  – jestliže se v první knize děj rozběhl do šíře, a to jak počtem postav, tak množstvím krajů, které čtenáři nabídl, tak v druhém pokračovaní se zorné pole příběhu začne zužovat. Pověstnou červenou nití této knihy bude putování Abarhila, jednoho z hlavních hrdinů rozlehlým neznámým světem. Osudy ostatních postav ustoupí dočasně do pozadí a budou jen naznačeny. Hlavního hrdinu budeme sledovat, když se jako mladý muž vydá na dalekou plavbu za hranice známého světa. Bohužel v divočině svou loď ztrácí a čeká ho spolu s jeho druhy dlouhý a nebezpečný návrat domů. Osud tomu však chce, že i v tom divokém, primitivním světě zažije příhody a potká lidi, kteří zásadním způsobem ovlivní jeho životní pouť. Kvůli lásce k domorodé princezně se zaplete do války, která vyvrcholí válečným střetem tvou odlišných světů. V nemilosrdné válce o bytí a nebytí sice získá první válečné zkušenosti a jméno, ale ztratí mnohem víc. Přichází o své iluze, o lásku, a aniž to tuší i o domov. V závěru knihy jej opustíme, krátce před jeho návratem do rodného města, zklamaného a bezradného.

Na pozadí této základní dějové linie se čtenáři opět o trochu více roztáhne opona ukrývající děje, které tak zásadním způsobem zasahují do životní pouti našich hrdinů. Navenek vyplují události a zprávy, které mu pomohou projasňovat obrysy zatím stále ještě velmi nejasného Yorrânova světa.

Ukázku z druhé knihy naleznete zde: To není tvoje válka

Pro lepší orientaci v názvech míst a jménech postav si zde můžete stáhnout v pdf formátu hlavní postavy a rejstřík názvů, vytisknout si je a přiložit k Vaší čtečce :).

 
 


Poslední fotografie


Facebook


Statistiky

Online: 5
Celkem: 162115
Měsíc: 5222
Den: 199