Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Poutník I. - anotace, rejstřík osob, názvů, ukázka

article preview

  

Yorrân - Poutník I.

e-book-poutnik_1---300.jpg

V přesýpacích hodinách odměřujících trvání starého světa pomalu propadávají úzkým hrdlem osudu poslední zrnka písku. Naplňuje se čas dávno zapomenutého proroctví o rase neumírajících, která stála u zrodu Dairluré – stvořeného světa. Elfové mu vládli tři dlouhé věky, ale podle nadcházející věštby musí nyní uvolnit své místo rase lidí. Odejdou dobrovolně?

Enqaindor, nejstarší lidské království již vkročilo do druhého věku své existence. Mocné pilíře o něž se celá staletí opíralo se začínají otřásat. Ačkoliv v jeho vsích a městečkách život ještě plyne svým poklidným tempem, tak vítr změn je neúprosný a divoce obrací v Kronice času list za listem. Daleko za obzorem se rozhořívá požár, který má zvrátit směřování světa. Předpovězený Stín se vrací.

A tehdy přichází na svět oni. Jsou slabí a nevědomí, ale někde v hloubi své duše nesou mlhavý pocit předurčenosti. A osud začíná svou nemilosrdnou rukou usměrňovat jejich cestu. Nevědí jeden o druhém. Nemají ponětí o zkouškách, které jim přichystal. Netuší, že právě oni byli povoláni, aby se přicházejícímu Stínu postavili. Jaká bude jejich pouť tím nemilosrdným, matoucím světem. Obstojí?


Poutník I. –  je první kniha epické fantasy odehrávající se na rozsáhlém území fiktivního světa. Protože se nejedná o příběh jediného hrdiny, tak se děj hned od prvních kapitol rozběhne do šíře. Nabídne čtenáři celou paletu odlišných postav a zavede čtenáře do různých koutů rozsáhlého světa, který je velmi podrobně vystavěn a detailně popsán. Čtenář v něm nalezne  množství národů a krajin, které se liší jak svými zvyky, tak jazyky. V tomto světě se pohybuje pětice hlavních postav, které v čase první knihy sotva odrostly dětským hrám. Čtenář možná bude zpočátku i tápat, než se mu podaří oponu příběhu odkrýt natolik, aby mohl s jistotou určit, která z postav zde vystupujících patří mezi ty ústřední.

Na pozadí osudů hlavních hrdinů je pak naznačena zatím jen ve velmi jednoduchých a neostrých konturách historie tajemného národa kočovníků, který zdolává jeden obranný val za druhým a postupně si podmaňuje jednotlivá království. Tito nájezdníci se však chovají velmi podivně. Objeví se a opět zmizí. Vypadá to, že motivem jejich výbojů není ani bohatství ani územní zisky. Vypadá to, že něco hledají? Odpověď na to co je skutečnou příčinou jejich příchodu, však čtenář v této knize nenalezne. První kniha mu nabídne spíše otázky než odpovědi.

Ukázku z první knihy naleznete ve formátu pdf zde: Dar bohů

Pro lepší orientaci v názvech míst a jménech postav si zde můžete stáhnout v pdf formátu hlavní postavy a rejstřík názvů, vytisknout si je a přiložit k Vaší čtečce :).

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

thanks - ronrogers

Thanks for this post.Its about the book named The Eternal Story of Desire.Thanks a lot.For writing good essay, most students need several hours of preparation time. So allow structure at start writing.You must start seriously researching and then only start your essay writing works. Its very impressive way to start an essay is that you should know, that is starts it with a different topic and from general idea. Visit https://www.essayguardian.com/.

 


Poslední fotografie


Facebook


Statistiky

Online: 5
Celkem: 162112
Měsíc: 5219
Den: 197