Jdi na obsah Jdi na menu

Anghir

Anghir - "Země lidí"  odlehlý a vzdálený kraj vzdálený týdny plavby od "civilizovaných" krajů Yorrânova světa. Země sevřená mezi mořem a pásem vysokých hor je obývaná kmeny svobodomyslných a nezávislých horalů a kočovníků. Právě zde se odehraje hlavní dějství té části první knihy, která je věnovaná Abarhilovi z Merélosu. Jinak v rámci celé ságy do tohoto kraje ještě jednou zavítáme. 

 

Příspěvky

Chyrrkhanština - jazyk Anghiru

2. 8. 2015

První ze slíbených slovníků, který budu postupně podle časových možností zveřejňovat, je to stručný slovník nejběžnějších výrazů a názvů se kterými se čtenář mohl setkat v prvním díle.

 

Rejstřík místních názvů Anghir

31. 3. 2014

 

Anghir historie a místopis

15. 2. 2014

O dějinách Anghiru se toho moc neví a dávná historie tohoto zapadlého koutu světa je ukrytá v tmách a mlhách dávno ztraceného času. Samotný název Anghir by bylo možno přeložit  jako Naše země nebo snad Země lidí. Jediným spolehlivým pramenem o tomto kraji se tak stal Abarhilův lodní deník, který si vedl během svých četných námořních cest na jih. Jako zázrakem se jej podařilo po dlouhých stoletích objevit, včetně několika map, ač on sám vše považoval po svém spěšném odchodu z Nazgrim Godaru za navždy ztracené.

 

Mapy Dálného jihu

31. 3. 2013

Vše co bylo na jih od řeky Tiry se nazývalo Dálný jih, spíše se však hovořilo o Elshirově lénu. Bylo to obrovské neprozkoumané území, o jehož rozsahu, obyvatelích, zvířatech a květeně se v Pomoří, kromě námořnických báchorek, nic konkrétního nevědělo. První ověřené zprávy o tomto neznámém světě přivezla ze svých cest až Azraphel.