Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zvyky, platidla, kalendáře ...

V této rubrice najdete informace obecného charakteru, které přesahují rámec jednoho kraje nebo království. Jsou to informace týkající se platidel, jazyků, zvyků a kalendářů.

V současné době pracuji na nové verzi webových stránek. Omlouvám se za dočasnou nedostupnost některých příspěvků.

 

Příspěvky

Kalendáře

V Yorrânově světě existuje několik kalendářů, které používají jednotlivé kultury a národy. I když k datování příběhu je použit jenom jeden - azrazinský, přece jenom během četby narazí čtenář na stručné zmínky o těch ostatních. Příkladem jsou dopisy, pověsti, případně rozhovory. Navíc datování některých částí příběhu si vyžádalo i určení jednotlivých měsíců, pro které opět různé národy používají odlišná pojmenování. Vše najdete v tomto příspěvku.

 
17. 9. 2016 | Rubrika: Zvyky, platidla, kalendáře ...

Pozdravy

Tento krátký příspěvek je věnován pozdravům, které jsou v příběhu používány. Je zde vysvětlen jejich význam a původ, takže čtenář podle typu pozdravu může určit odkud ta která postava přichází.

 
30. 1. 2016 | Rubrika: Zvyky, platidla, kalendáře ...

Platidla Yorrânova světa

Na území Enqaindoru se mohl poutník setkat s množstvím mincí. Některé z nich byly raženy přímo v královských lénech, jiné přiváželi obchodníci ze vzdáleného Pětiměstí a Gîvy. A jak už to bývá, mince měly různou jakost a mnohé byly různě znehodnocené, protože znehodnocování měny vždy bylo a bude vydatným zdrojem příjmů.

 
14. 2. 2014 | Rubrika: Zvyky, platidla, kalendáře ... | Komentářů: 0
 


Facebook


Statistiky

Online: 3
Celkem: 39209
Měsíc: 1762
Den: 78