Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nibrilart

Nibrilart - "Šerá pevnost" nevelké území položené na opačném konci kontinentu je obývané a ovládané rasou neumírajících, kteří sami sebe nazývají windan. Právě odtud vzešla jedna z temných postav celého příběhu - Rômenkhôr. 

V současné době pracuji na nové verzi webových stránek. Omlouvám se za dočasnou nedostupnost některých příspěvků.

 

Příspěvky

Nibrilart - krátce o hierarchii, náboženství a jazyku

Nibrilart - malé elfské království položené na  východě  kontinentu se dlouhý čas vyvíjelo naprosto odlišně uzavřeno samo do sebe.  Bylo to dáno jednak geografickým oddělením, vysokým a neprostupným pohořím Nebeských sloupů, které se táhlo napříč celým kontinentem v severojižním směru. Za druhé to bylo způsobeno pocitem nadřazenosti a přezíravosti elfů vůči obyčejným smrtelníkům. Čtenář se v jeho případě tedy nevyhne setkání s novými a nezvyklými názvy a termíny. Vysvětlení většiny z nich najdete v tomto příspěvku.

 
18. 10. 2016 | Rubrika: Nibrilart

Nibrilart - stručný popis kraje

Nibrilart byl název hradu a současně nevelkého elfského království, které se v Yorrânových časech zmocnilo vlády takřka nad celým známým světem. Nacházelo se na nejvýchodnější výspě kontinentu,  na nevelkém vyprahlém poloostrově ve tvaru prstu. Na jeho samém konci byl položený hrad a centrum celé rozsáhlé říše.  Pro lepší pochopení budu nazývat hrad stejně, jako jak jej nazývali elfové – Palác Nibrilartu a pokud budu hovořit území, budu jej stejně jako elfové nazývat Zahrady Nibrilartu.

 
26. 7. 2016 | Rubrika: Nibrilart

Ghitrosové – Ghireshové - Gortrogové

Tři podobná, ale přesto odlišná jména, zmiňovaná v příběhu mohou čtenáře zmást, proto jsem se zde zařadil tento článek, který vysvětluje jejich původ a vzájemný vztah. Všechna jména se vztahují k jednomu a témuž národu nomádů a kočovníků. Ghitrosové (ghitrosština) – Ghireshové (erbat a orbat) – Gortrogové (katbat) - Gorwondové (chyrrkhanština, pro ty co četli první část). Čtenáře, který neví, co jednotlivá slova v závorkách znamenají, odkazuji na pojednání o jazycích.

 
16. 3. 2016 | Rubrika: Nibrilart | Komentářů: 0
 


Facebook


Statistiky

Online: 2
Celkem: 39209
Měsíc: 1762
Den: 78