Jdi na obsah Jdi na menu
 


Enqaindor

Enqaindor - "Obnovené království" je stará říše v jejíž zaváté a zapomenuté minulosti se skrývají tajemství, která tvoří základní dějovou osu celé ságy. Hlavní město tohoto království je rodištěm dvou z pětice hlavních postav celé ságy - Abarhila a Celinora. S tímto krajem se setkáte v každém z následujících pokračování. Je to místo, kde celý příběh začal a kde i skončí. 

V současné době pracuji na nové verzi webových stránek. Omlouvám se za dočasnou nedostupnost některých příspěvků.

 

Příspěvky

Lônard a Azrazin - jižní provincie Enqaindoru

Enqaindor - měl v době největšího rozmachu tři velká centra, Jih (Hyrn) s hlavním městem Dôrminarem, Východ (Oron) s metropolí Tinglarosem a Západ (Arún) s metropolí Anúgardem. To byla střediska, kolem kterých se koncentrovalo lidské osídlení a hospodářský vliv. Navzájem však byla oddělena rozlehlými liduprázdnými oblastmi, kde poutník jen obtížně nacházel osadu, kde by hlavu složil. Jih a Východ oddělovala Divoká pole, Rhônârd, území rozlehlých severských stepí, domov nomádských kmenů, které nikdy neuznávali nadvládu žádného knížete ani krále. Západ a Jih pak oddělovala Západní divočina, Arúhogdair, divoký kraj mezi Dawarinem a Anâginem.

 
26. 7. 2016 | Rubrika: Enqaindor

Šlechtické tituly a královské úřady Enqaindoru

Při četbě ságy o Yorrânovi narazí čtenář na množství zvláštních názvů spojených s různými šlechtickými tituly, případně hodnostmi královských úředníků. Jak se těžiště děje, především od druhého dílu - Psanec, stále více přesouvá na sever, bude frekvence těchto nezvyklých označení v textu narůstat. Proto považuji za vhodné čtenáře s významem jednotlivých titulů seznámit. Pro lepší pochopení připojuji ekvivalenty titulů a hodností obvyklých ve středověku na našem území.

 
16. 1. 2016 | Rubrika: Enqaindor

Rodokmeny šlechtických rodů Dôrminaru

V dalším pokračování nás děj vyprávění zavede do "civilizovanějších" krajů, konkrétně do sídelního města Enqaindoru - Dôrminaru. Abyste se mohli zorientovat v jménech a titulech připravil jsem výřezy z rodokmenů tří nejvýznamnějších šlechtických rodů města. Umožní Vám zorientovat se ve jménech a vzájemných vztazích. 

 
11. 5. 2014 | Rubrika: Enqaindor | Komentářů: 0

Rejstřík názvů - Azrazin a Hardazin

 
16. 2. 2014 | Rubrika: Enqaindor
 


Facebook


Statistiky

Online: 2
Celkem: 39209
Měsíc: 1762
Den: 78