Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anghir

Anghir - "Země lidí"  odlehlý a vzdálený kraj vzdálený týdny plavby od "civilizovaných" krajů Yorrânova světa. Země sevřená mezi mořem a pásem vysokých hor je obývaná kmeny svobodomyslných a nezávislých horalů a kočovníků. Právě zde se odehraje hlavní dějství té části první knihy, která je věnovaná Abarhilovi z Merélosu. 

V současné době pracuji na nové verzi webových stránek. Omlouvám se za dočasnou nedostupnost některých příspěvků.

 

Příspěvky

Chyrrkhanština - jazyk Anghiru

První ze slíbených slovníků, který budu postupně podle časových možností zveřejňovat, je to stručný slovník nejběžnějších výrazů a názvů se kterými se čtenář mohl setkat v prvním díle.

 
2. 8. 2015 | Rubrika: Anghir

Rejstřík místních názvů Anghir

 
31. 3. 2014 | Rubrika: Anghir

Anghir historie a místopis

O dějinách Anghiru se toho moc neví a dávná historie tohoto zapadlého koutu světa je ukrytá v tmách a mlhách dávno ztraceného času. Samotný název Anghir by bylo možno přeložit  jako Naše země nebo snad Země lidí. Jediným spolehlivým pramenem o tomto kraji se tak stal Abarhilův lodní deník, který si vedl během svých četných námořních cest na jih. Jako zázrakem se jej podařilo po dlouhých stoletích objevit, včetně několika map, ač on sám vše považoval po svém spěšném odchodu z Nazgrim Godaru za navždy ztracené.

 
15. 2. 2014 | Rubrika: Anghir
 


Facebook


Statistiky

Online: 3
Celkem: 39209
Měsíc: 1762
Den: 78