Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mapy

Omlouvám se, ale v současné době pracuji na nové verzi webových stránek. Tato rubrika se teprve připravuje.

 

Příspěvky

Mapa Velké písečné pouště

Velká písečná poušť vyplňující srdce kontinentu. Každý z národů žijících v jejím sousedství ji nazýval po svém, ale v příběhu jsou používány jen dva názvy Dar Síl-haad vycházející z nogaimštiny a Daréfar původem z běžné řeči, katbatu.

 
12. 11. 2016 | Rubrika: Mapy

Mapa Nibrilartu

Mapa východní části kontinentu s elfským královstvím Nibrilart.

 
28. 10. 2016 | Rubrika: Mapy

Dôrminar

Dôrminar - hlavní město Enqaindoru a současně jeviště, na které se bude příběh pravidelně vracet, protože zde začal a taky zde skončí.

 
15. 10. 2016 | Rubrika: Mapy

Jihovýchod

Jak již bylo napsáno v úvodu, v rodové paměti všech obyvatel Enqaindoru byl východ vždy synonymem nebezpečí a neznámé hrozby. Jediné co  se o tamních krajích vědělo pocházelo ze zlomků zpráv o jižním tažení krále Bregedôra. Bylo známo, že kdesi daleko na východě je mohutné pohoří, nazývané v běžné řeči Nebeské sloupy, které protíná kontinent od severu k jihu. Ze zlomků Bregedôrových zápisků se cosi tušilo o krajích za Velkou písečnou pouští na jihovýchodě, ale jaké kraje se skrývají za samotnými Nebeskými sloupy bylo naprosto neznámé.

 
27. 7. 2015 | Rubrika: Mapy | Komentářů: 0

Mapy Blízkého jihu

 Blízkým jihem bylo nazýváno vše jižně od řeky Haiwadurn a severně od mohutné řeky Tiry. Jádrem těchto vesměs liduprázdných, divokých území byly kraje nazývané Pustiny. Blízký jih bylo staré historické území Enqaindoru, nazývané Jižní království—Hardazin, které však bylo v posledním století z velké části pod vládou rodu Nardinů—hyrnadalorských darkhârů.

 
26. 7. 2015 | Rubrika: Mapy

Mapy Dálného jihu

Vše co bylo na jih od řeky Tiry se nazývalo Dálný jih, spíše se však hovořilo o Elshirově lénu. Bylo to obrovské neprozkoumané území, o jehož rozsahu, obyvatelích, zvířatech a květeně se v Pomoří, kromě námořnických báchorek, nic konkrétního nevědělo. První ověřené zprávy o tomto neznámém světě přivezla ze svých cest až Azraphel. 

 
31. 3. 2013 | Rubrika: Mapy
 


Facebook


Statistiky

Online: 3
Celkem: 39209
Měsíc: 1762
Den: 78