Jdi na obsah Jdi na menu

Tato rubrika je pro vás čtenáře a příznivce tohoto příběhu. Můžete se ptát na cokoliv, co souvisí s vydanými knihami a příběhem. Můžete mi sdělit své připomínky a názory a podotýkám, že za každý z nich budu vděčný. Můžete se vyjádřit i obsahu tohoto webu, co se vám líbí, co byste chtěli změnit nebo doplnit. Na vše odpovím a vše zůstane tak, jak to napíšete s výjimkou komentářů, které nebudou v souladu s elementární slušností a českými zákony.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mapy

(Jaromir, 12. 7. 2017 15:38)

čau, ty mapy jsou tragické, nepřehledné kvůli zbytečnému šrafování snad i každé vlnky na moři. Jinak příběh mě zaujal a koupil jsem všechny 4 díly.

Re: mapy

(Jan Dobšensky, 14. 7. 2017 14:05)

Díky za hodnocení i když negativní :-). Mapy jsou takové jaké zvládnu. Zatím dělám vše sám, nemám žádnou odbornou podporu. Možná v budoucnu potkám někoho, kdo bude v v některém grafickém editoru šikovnější než já a bude mít zájem spolupracovat. Do té doby žádnou zásadní změnu slíbit nemohu...

Woouuuuu

(Sarkas, 8. 6. 2017 18:25)

Děkuji. Nádherné čtení. Ještě jednou děkuji, tyto knihy se vyhouply v mém pomyslném žebříčku do top desítky. Těším se na pokračování.

Re: Woouuuuu

(Jan Dobšensky, 9. 6. 2017 12:23)

Potěšení na mé straně a já děkuji za komentář. Mohu se zeptat? Ty jsi četl e-booky nebo máš knihy?

Re: Re: Woouuuuu

(Sarkas, 9. 6. 2017 21:10)

Koupil jsem e-boky. Obecně jsem přešel na E-knihy, protože je to pohodlnější při čtení v noci, můžu si to vzít všude sebou a dostanu se i ke knihám, kterých bych si pravděpodobně v knihkupectví nevšiml ( doma u internetu je přece jen více času a klid na vybírání) a o rozdílné ceně knihy se snad ani nemusíme bavit. Samozřejmě mě zase chybí ta vůně nové knížky, ta se bohužel naprogramovat nedá ( zatím ).

Re: Re: Re: Woouuuuu

(Jan Dobšensky, 9. 6. 2017 22:14)

Díky za odpověď. Zajímají mě názory nejen na příběh jako takový, ale i na jeho grafické provedení, ilustrace, mapy atd. Jak hodnotíš třeba tento web? Pomůže to při orientaci? Je něco co v něm chybí a co bys uvítal?

Re: Re: Re: Re: Woouuuuu

(Sarkas, 12. 6. 2017 19:54)

Ahoj, můj názor máš v e-mailu.

A bude 3. díl? Doufám, moc doufám, že brzy..

(lotrinka, 9. 6. 2016 21:18)

Já jsem asi nezbeda, ale četla jsem oba díly bez přípravy a bez potíží si pamatuji. Co mě na knize nejvíce nadchlo: několik dějových linií a barvy. Jakmile jsem se začetla do kapitoly a příběh se rozvinul, hups, začal příběh další úžasné bytosti. Zvědavě jsem četla a hups, další postava.. už jsem to nečekala, pohlcená dalšími řádky a hle, příběh se vrátil k některé z jejích postav. Bylo to TAK napínavé, že jsem nemohla přestat číst za kapitolou, neboť již první odstavce další kapitoly mně silně udržely ve střehu. Příběh je plastický, je barevný, je cizokrajný, je lehce technický, je fantazy a zcela a bezvýhradně čtivý. Díky moc za tak fantastické čtení. Nemohu se dočkat pokračování.

Re: A bude 3. díl? Doufám, moc doufám, že brzy..

(Jan Dobšensky, 12. 6. 2016 11:52)

Pokračování bych chtěl nabídnout do konce roku. V tištěné formě to bude druhá kniha v elektronické podobě opět rozdělená do 3. a 4. části. Jinak díky za povzbuzující komentář. Pomáhá to, když se práce zadrhne, s čímž se zrovna potýkám :)

Už se těším na 2.díl

(Marek, 18. 4. 2016 20:36)

Dnes jsem dočetl Poutníka a musím říct,že mě kniha naprosto uchvátila. Jsem trochu snílek a docela živě si představuji, jak to v Abarhilově světě vypadá. Líbí se mi, jak autor rozehrál několik dějových linií a jsem už teď zvědavý, jak se osudy jednotlivých postav budou dál vyvíjet. Problém se spousty jmen jsem neměl, ten asi nastane, až vyjde 2.díl a já si už vše nebudu podrobně pamatovat, tak jak nyní.
No co, kdyžtak si Poutníka před druhým dílem přečtu znovu :-)

Re: Už se těším na 2.díl

(Jan Dobšensky, 18. 4. 2016 21:18)

Marku, v tom případě jsme snílci dva, já se u toho taky báječně bavím. 2.díl vyjde do konce tohoto roku, takže do té doby děj jistě nezapomeneš :-). Konečně střípky toho co bude dál najdeš v klubových příspěvcích :-).

Databáze knih

(Josef, 15. 3. 2016 14:02)

:-) :-) :-)
Tak právě začínám. Na Databázi knih to znají http://www.databazeknih.cz/knihy/yorr-n-1-yorr-n-poutnik-260466

Re: Databáze knih

(Jan Dobšensky, 17. 3. 2016 12:43)

To jsem netušil, takže díky za upozornění a přeji příjemné počtení.

Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

(Josef, 15. 1. 2016 11:59)

Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji - a zdá se mi to hodně lákavé. Sice mám laťku v literatuře fantasy vysoko - ale tady cítím něco ve vzduchu. Koupím a dám určitě vědět - moc nám oběma držím palce (hlavně Vám) :-)

Re: Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

(Jan Dobšensky, 23. 1. 2016 0:25)

Děkuji za příspěvek. Omlouvám se pozdní reakci, ale po pravdě už se tady pár měsíců nic nového neobjevilo, tak jsem to nějak zapomněl kontrolovat :). Pracuji poměrně intenzivně na 2.díle a na web teď není moc času. Tak přeji ať se to líbí a za jakoukoliv připomínku budu rád, pomůže mi to vychytat nedostatky. Bohužel těch reakcí je zatím jako šafránu, i když pro každého autora je názor čtenáře to nejdůležitější. Konečně to píšu pro vás, tak se ozvěte :)

Re: Re: Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

(josef, 25. 1. 2016 13:24)

Zakoupil jsem jeko e-knihu na Palmknihách - ale snad to tolik nevadí :-)
Poutník 1 díl - není to náhodou rozdělené na dva díly?
Jinak jsem si prošel vaše stránky a i to vydá na romány :-)

Hned jak dočtu rozečtené - pouštím se do toho. A jsem opravdu pořádně navnaděný.

Mějte se krásně a určitě se po přečtení ozvu J.J.

Re: Re: Re: Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

(Jan Dobšensky, 25. 1. 2016 21:15)

Elektronická verze je skutečně rozdělená do dvou dílů na rozdíl od tištěné. Nakladateli se to zdálo v elekt. verzi na jednu knihu příliš dlouhé. Druhý díl by se měl objevit asi v březnu. Jsem zvědavý kam mě zařadíte, ale hodnocení asi nechte až dočtete celou první knihu. První půle je přece jenom "seznamovací" a děj se opravdu rozběhne až od druhé části.

Re: Re: Re: Re: Koukám, listuji, pročítám, bádám, mapuji

(Josef, 25. 1. 2016 23:02)

Děkuji za info k prvnímu dílu.
Pak tedy dám vědět - až po kompletním přečtení. Březen je ještě daleko - takže stejně začnu tou první částí (už bych asi nevydržel).
Mějte se krásně a ať se daří u druhého dílu J.J.

splnění slibu

(vánoční dárek, 8. 10. 2015 8:26)

Knihu jsem zakoupila synovi k vánocům. O dovolené jsem se do ní začetla a velmi mě zaujala. Jelikož celá naše rodina jsme knihomolci o knihu jsem vzápětí přišla. Půjčil si jí švagr, kolovala po celé jeho rodině a do dnešního dne se ke mě ještě nevrátila. Tímto moc děkuji autorovi za nabídku dalšího výtisku. I o něj jsem již přišla ,.oD Odvezl si jí syn do Anglie, kde studuje.
Je to velmi zajímavý a silný příběh. Pravdou ale zůstává, že jsem se občas ztrácela ve jménech hrdinů. Toto však autor na svých stránkách vzápětí vyjasnil seznamem, který mám ke knize přiložený. Myslím že za celou naší rodinu můžu napsat, že se již těšíme na pokračování.
P.S. Zapomněla jsem pochválit ilustrátora knihy. Jako vždy úžasně propracovaná kresba.

Re: splnění slibu

(Jan Dobšensky, 11. 10. 2015 21:27)

Konkrétní knihy mají různé osudy. Některé skončí založené v šupleti a později ve sběru starého papíru no a jiné putují z ruky do ruky a dělají radost čtenářům i autorovi. Přál bych si víc takových "poutníků" :-). Děkuji.